2016-08-19 20:19:12

Nowy kurs

Nowy kurs rozpoczynamy 14 marca   o godzinie 15 w siedzibie firmy  

Każdy uczesnik  otrzymuje w cenie kursu komplet materiałów szkoleniowych, dostęp do portalu z aktualną bazą pytań egzaminacyjnych  oraz wykładami

Zapisy wykłady wtorek czwartek godz 15 - 17 w siedzibie firmy znajdującej się w Pawilonie Rozwój przy ulicy Batorego 1 w Busku - Zdroju

2016-07-24 21:30:13

Toyota Yaris

Szkoła Jazdy Libuda zaprasza na kursy prawa jazdy z wykorzystaniem samochodów Toyota Yaris.

pozostałe aktualności


Zobacz

Kategoria B

Szkolenie podstawowe kat.B prowadzone jest w formie kursu, który składa się z części teoretycznej prowadzonej w formie wykładów i części praktycznej (jazdy).

  • Zajęcia teoretyczne odbywają się w sali wykładowej naszego ośrodka i obejmują 30 godzin w czasie, których osoby szkolone zapoznają się z wiedzą niezbędną do bezpiecznego poruszania się po drogach. Zakres materiału obejmuje zagadnienia związane z przepisami ruchu drogowego, techniką kierowania, obsługą samochodu (czynności kontrolno-obsługowe) oraz zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wykłady są prowadzone w oparciu o profesjonalne programy szkolenia kierowców firmy Winfor z wykorzystaniem środków audiowizualnych i multimedialnych. Dzięki temu wiadomości są przekazywane  w prosty a zarazem ciekawy i zrozumiały dla kursanta sposób. Cykl wykładów kończy się egzaminem wewnętrznym, który jest przeprowadzany zgodnie z zasadami obowiązującymi na egzaminie państwowym. Polega on na rozwiązaniu testu egzaminacyjnego składającego się z 32 pytań: 20 z wiedzy podstawowej i 12 z wiedzy specjalistycznej. Tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa. Czas trwania testu egzaminacyjnego wynosi maksymalnie 25 minut. Warunkiem uzyskania wyniku pozytywnego jest zdobycie co najmniej 68 punktów z 74 możliwych.

Zajeciaterotyczne.jpg 

  • Zajęcia praktyczne odbywają się  z wykorzystaniem samochodów marki Toyota Yaris. Dokładnie takimi samymi pojazdami dysponuje ośrodek egzaminowania w Kielcach. Program szkolenia obejmuje zajęcia na placu manewrowym, ruchu miejskim oraz  na drogach poza obszarem zabudowanym. Podczas szkolenia duży nacisk kładziemy na jazdę w Kielcach po trasach egzaminacyjnych. Jazdy odbywają się z instruktorem prowadzącym, który sprawuje opiekę nad kursantem od pierwszej godziny aż do zaliczenia egzaminu. Terminy i godziny jazd są dostosowane do indywidualnych potrzeb osób szkolonych. 
  • Jazdy doszkalające skierowane są  do osób posiadających prawo jazdy, które chcą doskonalić swoja technikę  prowadzenia samochodu. Z oferty tej mogą skorzystać również kierowcy, którzy utracili prawo jazdy . Wszystkie nasze auta wyposażone są w klimatyzację, ABS, wspomaganie kierownicy i komplet poduszek powietrznych zapewniających bezpieczeństwo podczas jazdy.